OBEJRZY DARMOWY FILM JAK NAPISAĆ KSIĄŻKĘ JAK STWORZYĆ INFOPRODUKT!

Imię:
Adres email:

środa, 25 marca 2015

O czym pisać

O czym pisać? Każdy pisarz, czy to początkujący czy doświadczony, musi mieć pomysł o czym chce napisać powieść, opowiadanie, wiersz. Fakt, bywali i bywają tacy pisarze, którzy siadają przed pustą kartką papieru, przed ekranem komputera i po prostu zaczynają pisać i snuć swoją opowieść.
Niestety większość musi mieć jakiś pomysł.
A o czym można pisać? O wszystkim, o czym tylko się chce. Nikt ci nie zabroni poruszać jakichś tematów. Choć być może, trzeba o tym pamiętać, interesują one tylko ciebie. A czytelnicy nie będą chcieli się z nimi zapoznać.
Temat tematem, najprawdopodobniej jednak znajdą się ludzie, którzy będą nim zainteresowani i zostaną czytelnikami twoich dzieł.
Ale nasuwa się kolejne pytanie: czy to jak będzie coś opisane zostanie uznane za godne uwagi? Ile razy czytałeś książkę, której temat był nudny, ale sposób pisania, styl, oryginalne ujęcie tematu były tak dobre, że książka do dziś jest jedną z twoich ulubionych?
Pamiętać również należy, że powieści, opowiadani są innym gatunkiem, niż publicystyka. Bywa, że pisarz chce w książce zawrzeć całą swoją i innych wiedzę na dany temat i w konsekwencji takiej opowieści brakuje… życia! Staje się publicystyką, a nie interesującą, przykuwającą uwagę opowieścią z bohaterami z krwi i kości.
Nie rób wykładów w swoich książkach, tylko wykorzystuj swoją wiedzę do budowy świata, opisu bohaterów i mechanizmów rządzących i nimi i ich tym światem.
A jeśli masz takie inklinacje, pisz książki naukowe lub felietony. Tak też możesz zdobyć swoich czytelników. 
 
Piszcie o wszystkim, o czym tylko zapragniecie. O wszystkim, jak długo będziecie mówić prawdę. Piszcie tym co chcecie, a potem tchnijcie życie w swą historię uczyńcie ją czymś wyjątkowym, nasączając ją swą osobistą wiedzą o świecie, przyjaźni, związkach, seksie i pracy. Istnieje różnica pomiędzy wykładem na temat tego, na czym się znacie, a wykorzystaniem owej wiedzy do wzbogacenia historii. To drugie jest dobrym posunięciem. Pierwsze zdecydowanie nie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz