OBEJRZY DARMOWY FILM JAK NAPISAĆ KSIĄŻKĘ JAK STWORZYĆ INFOPRODUKT!

Imię:
Adres email:

wtorek, 15 lipca 2014

Pisarz - największe problemy i wymówki - nie znam dobrze zasad języka polskiego

Zobacz jak wydać książkę



Obawy przed brakiem odpowiedniego wykształcenia czy znajomości zasad rządzących językiem polskim to kolejna zmora potencjalnych autorów. Zanim przejdę do omówienia szczegółów, przeczytaj poniższą interesującą historię:


„Student jednego z wydziałów uniwersytetu napisał książkę. Poprosił swojego profesora, aby ten dokonał jej wstępnej korekty.


— Oczywiście — odpowiedział profesor. — Ale widzi pan, jestem
już stary, oczy nie te co kiedyś i okulary gdzieś posiałem. Ja sobie usiądę, a pan niech mi przeczyta to, co napisał.


Zadowolony student zasiadł w fotelu i zaczął:


— Z wysokiego, powleczonego ciemnymi skłębionymi chmurami
nieba sypały się powoli, majestatycznie, drobne płatki białego drobniutkiego puchu o kształcie gwiazd, w tej chwili niewidocznych na nieboskłonie.


— Przepraszam pana bardzo — przerwał profesor. — Ale starość nie radość, słuch też już nie ten. Czy mógłby pan czytać nieco głośniej?


Student zaczął ponownie:


— Z wysokiego nieba, powleczonego ciemnymi…


— Przepraszam bardzo, ale wciąż nie słyszę. Czy można nieco głośniej?


Student zaczął jeszcze raz:


— Z wysokiego nieba…


— Przepraszam bardzo, ale naprawdę nie słyszę.


— PADAŁ ŚNIEG!!! — wrzasnął student.


— A, teraz usłyszałem — ucieszył się profesor.


Czytanie pierwszej książki studenta ciągnęło się naprawdę długo.


W efekcie z dzieła liczącego ponad 2 tys. stron pozostało (po owej swoistej korekcie) niecałe 500. Książka dostała nagrodę prestiżowego wydawnictwa za najlepszą powieść roku”.


Widzisz zatem, że nie trzeba posługiwać się bujnym językiem, aby odnieść sukces. Bez względu na to, czy ta historia jest prawdziwa czy nie, warto wziąć ją sobie do serca. Ludzie uwielbiają prostotę.


Im bardziej będziemy komplikowali swój tekst, tym bardziej stanie się niezrozumiały. Nie chcą oni główkować, czytając Twój poradnik, tylko znaleźć rozwiązanie swoich problemów. Dlatego używaj prostego, wręcz banalnego języka.


Nawet jeśli nie umiesz pisać, to jest na to naprawdę wiele sposobów i prostych technik. Sam nauczę Cię kilku z nich na łamach tej książki. Jest dziedzina, która zajmuje się pisaniem skutecznych tekstów.


Jej nazwa to copywriting. Zrób sobie — jeśli chcesz — dobry kurs copywritingu i będziesz pisać teksty w mgnieniu oka. Uwierz, że to naprawdę tak proste.


Poza tym, jeśli potrafisz mówić, to potrafisz też pisać. Jeśli mówisz, to możesz nagrać to, co mówisz, a potem to przepisać. Możesz spotkać się ze znajomym i przeprowadzić z nim dialog lub po prostu wywiad. Przyjaciel może Cię wypytać o różne rzeczy i Cię nagrać.


Jak to odsłuchasz, to się zdziwisz, że masz tak szeroką wiedzę.


Z doświadczenia wiem również, że wydawnictwa często piszą książkę wręcz „od nowa”. Tekst jest na tyle zły, że nie da się go czytać.


Firma wie jednak, że pomimo złej formy zawarta jest w nim cenna wiedza. Dlatego robi profesjonalne korekty, aby doprowadzić dzieło do bardziej przyjaznej postaci.


 
FRAGMENT: ARKADIUSZ PODLASKI „MISTRZOLOGIA”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz