OBEJRZY DARMOWY FILM JAK NAPISAĆ KSIĄŻKĘ JAK STWORZYĆ INFOPRODUKT!

Imię:
Adres email:

środa, 18 lutego 2015

Oczytanie

Naczytałem się sporo twórczości różnych osób, zarówno poezji, opowiadań jak i powieści. Ich poziom był bardzo różny. Część nadawała się do pokazania jej ludziom i wydania, część niestety nie. A jednym z powodów był brak oczytania autorów.
Brak oczytania zawsze jest widoczny!
Możesz mieć świetne pomysły na powieść, opowiadanie czy wiersz, ale jeśli nie jesteś jednocześnie osobą, którą czyta, to nie uda ci się ich przełożyć na papier. Brak oczytania kłuje w oczy, widać go praktycznie po paru stronicach lektury.
Ktoś kto nie czyta, nie powinien zabierać się za pisania. Nieporadność w przekładaniu myśli na słowa, nieznajomość języka, ubogi język używany w tekstach, nieznajomość technik pisarskich, to część z sygnałów świadczących o tym, że osoba, której tekst się czyta… sama nie czyta!
Dane dotyczące czytelnictwa w Polsce bardzo niepokoją. Ponad połowa Polaków nie czyta w ciągu roku żadnej książki, część nie czyta nawet ulotek i innych tego rodzaju krótkich tekstów. Jak to możliwe, że wśród nieczytających są również osoby, które piszą?!
Nawet jeśli piszesz dużo, dużo ćwiczysz, to nie masz co liczyć na sukces, jeśli nie czytasz. Pisarz musi czytać i to dużo. Bardzo dużo. Nie można zajmować się słowem pisanym, nie czytając! W ten sposób nie zajdzie się daleko, ponieważ brak oczytania jest zawsze w tekstach widoczny.
Zapewniam cię, że czytelnicy zawsze to zauważą, ponieważ oni czytają. Dużo czytają i znają się na dobrej literaturze.
Weź sobie do serca tę poradę: 
Jeśli chcecie zostać pisarzami, przede wszystkim powinniście pamiętać o dwóch rzeczach: dużo czytać i dużo pisać. Nie da się tego uniknąć. Nie istnieje droga na skróty.” 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz