OBEJRZY DARMOWY FILM JAK NAPISAĆ KSIĄŻKĘ JAK STWORZYĆ INFOPRODUKT!

Imię:
Adres email:

środa, 28 stycznia 2015

Nie czekaj na natchnienie!


Czy natchnienie to jedyny sposób na to, żeby cokolwiek napisać?

Czy trzeba czekać na wielką myśl, która wpadnie do głowy i w sekundę podpowie Ci co i jak napisać?

Czy warto czekać na natchnienie czy nie warto?

Oczywiście, jeśli zdarzają Ci się takie chwile, które nazywają natchnieniem, muzą, to wykorzystaj je. Nie chodzi przecież o to, aby dobre pomysły były wyrzucane przez Ciebie z głowy!

Wręcz przeciwnie, chodzi o to, żeby jeśli się natchnienie pojawi, wykorzystać je. Ale chodzi również o to, że jeśli muza nie jest Ci przyjazna, nie przejmować się tym i po prostu wziąć się do roboty.

Robić swoje, pisać, myśleć i wymyślać.

A wiesz co jest w takiej metodzie najlepsze? To, że wtedy przyjdzie natchnienie! Gdy będziesz żyć swoim pisaniem, gdy będzie ono stale obecne na Twoim biurku, jak i w Twojej głowie.
 

"Muza – to tylko część, bo jeszcze jest praca."
 
 

czwartek, 22 stycznia 2015

Jak zostać dobrym autorem

Jak zostać dobrym autorem? Przepis jest znany, jak w innych dziedzinach życia, tak samo jeśli chodzi o pisanie. Po prostu trzeba być wytrwałym, uczyć się i ćwiczyć.
Jest również zła wiadomość: ze złego pisarza nic nie będzie, więc jeśli wszyscy Ci mówią, że nie piszesz ciekawie albo nowatorsko albo po prostu piszesz źle, zostaw tę robotę.
A dobre wiadomości? Są dwie. Pisarskiego geniuszu nie da się raczej wyćwiczyć, bo jednak trzeba posiadać talent, aby zostać geniuszem. Sama ciężka praca tutaj to za mało.
A druga dobra wiadomość jest taka, że jeśli będziesz pisarskim fachurą, to jeśli będziesz wytrwały, będziesz ciężko pracować i nie będziesz się bać korzystać z podpowiedzi i pomocy – możesz zostać dobrym autorem!
Tylko dobrym? A czy to mało? Przecież to właśnie dobrzy autorzy wydają książki, okupują listy bestsellerów i zarabiają na swoim pisaniu!
Czy taka wizja przyszłości nie jest dla Ciebie kusząca? Bierz się więc do pracy, zaplanuj sobie ją na wiele tygodni naprzód i nie poddawaj się, gdy przyjdzie chwila zwątpienia. Bo że przyjdzie, to pewne.
Ale Ty już wiesz, że możesz odnieść sukces.
„Choć nie da się ze złego pisarza zrobić pisarza fachowca, i równie niemożliwe jest stworzenie z dobrego pisarza geniusza, można, jeśli włoży się w to wiele poświęcenia, ciężkiej pracy i pomocy, podźwignąć fachowca do poziomu dobrego autora.” 

środa, 7 stycznia 2015

Pisanie bez względu na wszystko

Pisanie jako praca? Praca, w sensie takiej, która momentami nie idzie tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Gdy nie mamy pomysłów co dalej, co zrobić z bohaterami, jak pchnąć naprzód akcję. Gdy nam się nie chce, jesteśmy zmęczeni. I gdy myślimy, że to, co do tej pory napisaliśmy, jest nie jest warte, że trzeba to wyrzucić, skasować i zacząć wszystko do początku. Oczywiście wtedy, gdy nam się znowu będzie chciało.
Tak. Dokładnie tak ma wyglądać Twoja praca nad sobą, jako pisarzem. Pisz nawet, gdy nie masz pomysłu, gdy jesteś zniechęcona, gdy Ci się nie chce, gdy jesteś zmęczona. Tylko osoby, które potrafią wziąć się do roboty, osiągają sukcesy.
Siadaj do pisania najlepiej każdego dnia, niezależnie od pogody, samopoczucia i Twojej oceny tego, co piszesz. Nic innego nie przybliży Cię do ukończenia Twojej pracy, jak tylko Twoja praca J 
Pisarz może na samym początku postrzegać jakąś postać w sposób równie błędny, jak czytelnik. Przerwanie pracy nad czymś tylko dlatego, że jest trudne ze względu na emocje bądź wyobraźnię, to kiepski pomysł. Czasami trzeba kontynuować, nawet jeśli nie ma się ochoty. A czasami gdy sądzisz, że siedząc przy biurku, przerzucasz łajno, w istocie odwalasz kawał dobrej roboty.”