OBEJRZY DARMOWY FILM JAK NAPISAĆ KSIĄŻKĘ JAK STWORZYĆ INFOPRODUKT!

Imię:
Adres email:

środa, 25 czerwca 2014

Pisarz - największe problemy i wymówki - nie mam pomysłu na książkę

Zobacz jak wydać książkę



Nie mam pomysłu na książkę


Wiele osób chce napisać książkę, ale nie ma na nią pomysłu. Nie wie, jak zacząć i jak za to wszystko się zabrać. W tej książce ARKADIUSZ PODLASKI „MISTRZOLOGIA” przedstawię Ci narzędzia, które pozwolą Ci odpowiednio i płynnie przejść cały proces od początku do końca. Jeśli w tej chwili nie masz żadnych pomysłów, to jestem przekonany, że po skończeniu czytania tej książki będziesz miał ich bardzo dużo.


Niektórzy mają inny kłopot — to z kolei zbyt wiele pomysłów. Im więcej ich masz, tym lepiej. Będziesz miał z czego wybierać. Pamiętaj jednak, aby nie brać się za zbyt wiele projektów naraz, ponieważ możesz żadnego nie ukończyć. Często dzieje się tak, że ktoś robi 10 rzeczy naraz i ma je wszystkie skończone w 20–30%. Co z tego, skoro żaden produkt nie jest gotowy? Nic na tym nie zarobi, bo to właśnie prowadzenie projektu od początku do końca jest istotne. Musisz wybrać najważniejszy dla Ciebie temat i w całości poświęcić się pisaniu. Skupienie jest kluczem do sukcesu.


niedziela, 22 czerwca 2014

Pisarz - największe problemy i wymówki - wszystko zostało już napisane

Zobacz jak wydać książkę


Czasami może nachodzić nas myśl: o czym pisać, skoro wszystko zostało już napisane? Co ja bym mógł nowego wnieść do tej dziedziny?

Tak wiele rzeczy można znaleźć w internecie za darmo…

Takie myślenie jest zgubne. Prawda jest taka, że ludzie nie chcą szukać godzinami informacji w sieci. Wolą wydać trochę pieniędzy na wiedzę, która jest sprawdzona i ładnie opakowana. Od tego jesteś Ty, który poświęcisz swój czas, aby znaleźć rozwiązanie konkretnego problemu. Jest tyle dziedzin i tematów, z których nie ma jeszcze dobrych publikacji. Poza tym, nawet gdyby miała to być wiedza bardzo podobna do tej już zgromadzonej na rynku, liczy się Twoje spojrzenie i indywidualne odczucia. Każdy inaczej może postrzegać dany problem i mieć inne rozwiązania.

Poza tym, jeśli jest dużo książek na temat, na który chcesz pisać, to mam dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość. Oznacza to, że ludzie chętnie kupują takie książki i że jest popyt na tę tematykę. Inaczej autorzy i wydawnictwa nie marnowaliby swojego czasu na publikowanie dzieł bez przyszłości. Jeśli na rynku jest dużo książek traktujących o danym zagadnieniu, znaczy to, że na tym rynku są pieniądze, więc dlaczego nie miałbyś odkroić kawałka tortu dla siebie?
FRAGMENT: ARKADIUSZ PODLASKI „MISTRZOLOGIA”

 

 

środa, 18 czerwca 2014

Pisarz - największe problemy i wymówki - opisywanie życia prywatnego

Zobacz jak wydać książkę



Nie potrafię się zwierzać ze swoich problemów


Wielu autorów, pisząc książkę, ma wewnętrzne opory, aby zdradzać szczegóły swojego życia czy też opisywać problemy, jakie mieli. Niestety podczas pisania zazwyczaj ujawniamy pewne elementy naszego życiorysu. Opisujemy sytuacje, które nam się przydarzyły. Niejako musimy zwierzać się czytelnikom z kłopotów, które mieliśmy i pokazywać, jak je rozwiązaliśmy. Musisz to zaakceptować, że książkę będzie mógł przeczytać każdy — zarówno Twój znajomy, jak i obcy człowiek.


Takie opory z reguły mijają po napisaniu pierwszego tekstu. Musimy się po prostu do tego przyzwyczaić i zrozumieć. Dobrym wstępem do upubliczniania treści i sprawdzeniem, jak reaguje na to otoczenie, jest rozpoczęcie pisania własnego bloga. Z początku też człowiek ma opory, ale z czasem widzi, że mu to dobrze wychodzi i nie ma żadnych przeciwwskazań, aby nie robić tego dalej.


Możesz zacząć pisanie pod pseudonimem. Będzie Ci z pewnością łatwiej i lepiej poznasz wszystkie sfery związane z pisaniem i wydawaniem swojej książki. Gdy uznasz, że jesteś gotowy się „upublicznić”, po prostu to zrobisz.


 
FRAGMENT: ARKADIUSZ PODLASKI „MISTRZOLOGIA”

piątek, 13 czerwca 2014

Pisarz - największe problemy i wymówki - brak wiary w siebie i strach przed krytyką

Zobacz jak wydać książkę



Brakuje mi wiary w siebie


Wiara w siebie to jeden z kluczowych determinantów sukcesu. Nie tylko przy pisaniu książek, ale w ogóle w życiu. Jeśli nie wierzysz w siebie, to nikt inny tego nie zrobi. Musisz uwierzyć, że potrafisz i jesteś zdolny do napisania książki na najwyższym poziomie. Ja w Ciebie wierzę i wiem, że masz wszystko, co niezbędne, aby stworzyć rewelacyjną publikację.


Boję się krytyki


Wielu z nas boi się krytyki, ośmieszenia i tego, że inni będą nam mówić przykre słowa. Strach pojawia się dlatego, że niewiele osób decyduje się pisać książki. Dla wielu ludzi jest to wciąż abstrakcją.


Stąd też, gdy powiesz znajomym, że chcesz napisać książkę, reakcje mogą być bardzo różne. Być może część osób będzie Cię wspierać, ale prawdopodobnie większość powie, że to nie najlepszy pomysł.


Jeśli bardzo boisz się tego, co powiedzą inni — nie musisz nikomu zwierzać się z tego, że piszesz. Zawsze możesz pisać pod pseudonimem.


Możesz żądać od wydawnictwa, aby nie publikowało Twoich prawdziwych danych osobowych i wydało książkę pod nazwiskiem, które sam sobie wybierzesz jako tzw. pseudonim artystyczny. Wówczas nie ryzykujesz ośmieszenia, ponieważ nikt nawet nie musi się dowiedzieć, że napisałeś książkę. Jeśli natomiast Twoja publikacja odniesie sukces, możesz się ujawnić, jeśli będziesz chciał. Do Ciebie należy decyzja.


środa, 11 czerwca 2014

Pisarz a życie rodzinne


"Dla pisarza wybór między karierą a życiem rodzinnym jest często sprawą kluczową. Pisze się bowiem przeważnie w samotności, to zajęcie zaborcze, alienujące, czasochłonne i wyczerpujące psychicznie, wymagające regularności i ambicji napiętej jak cięciwa łuku, obciążające – zarówno sukcesem, jak klęskami czy frustracją – nie tylko samego twórcę, lecz również jego bliskich."
Piotr Kofta

poniedziałek, 9 czerwca 2014

Kto może pisać książki

"Chwałą jednych jest, że piszą dobrze,
a innych, że się do tego nie zabierają"
Jean de La Bruyere

Pisarz - największe problemy i wymówki - nie mam motywacji

Zobacz jak wydać książkę


Brakuje mi motywacji


Kolejnymi problemami, które bardzo często się pojawiają, są lenistwo i brak motywacji. Często bywa tak, że najzwyczajniej w świecie nie chce nam się czegoś robić. Dlatego ważne jest, abyś książkę pisał z pasją. To pozwoli Ci przetrwać najtrudniejsze momenty. Jeśli chodzi o motywację, to w dalszej części książki przekażę Ci skuteczne techniki radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dowiesz się, co mnie najbardziej pobudza do działania i jakie elementy mogą mieć wpływ na Twoją motywację.


Mogę Ci niemalże zagwarantować, że podczas pisania przyjdą ciężkie chwile. Dopadnie Cię zniechęcenie, brak wiary itp. To zupełnie normalne, mnie też to spotyka. W takich chwilach warto odłożyć na kilka dni pisanie książki. Zrób sobie przerwę, puść ulubiony utwór muzyczny, nabierz nowych sił i działaj dalej. Wróć do pisania z odświeżonym, otwartym umysłem.
FRAGMENT: ARKADIUSZ PODLASKI „MISTRZOLOGIA”
 

piątek, 6 czerwca 2014

Pisarz - największe problemy i wymówki - nie mam tytułu naukowego

Zobacz jak wydać książkę

Nie mam tytułu naukowego

Być może wydaje Ci się, że jest wielu mądrzejszych od Ciebie ludzi, którzy mogliby napisać książkę. Może książki powinny pisać osoby z wyższym wykształceniem, które mają tytuł naukowy? Nic z tych rzeczy. W czym profesor uniwersytetu jest lepszy od Ciebie? Chyba tylko w tym, że aby być doktorem, wymagane jest wydanie własnej publikacji. Mają taki przymus, więc piszą. Ty również możesz pisać, jeśli tylko będziesz tego chciał.

Przy pisaniu książek nikt nie będzie Cię pytał o tytuł naukowy. Najważniejsza jest jakość tekstu i późniejszy marketing. Jeśli jesteś w stanie napisać wartościową publikację, to możesz być pewien, że żaden wydawca nie odmówi Ci wydania Twojej książki. Dla niego to pieniądze, więc chętnie weźmie pod swoje skrzydła książkę, która swoją jakością będzie świadczyła nie tylko o autorze, ale także o wydawnictwie.




wtorek, 3 czerwca 2014

Pisarz - największe problemy i wymówki - nie jestem znany

Zobacz jak wydać książkę


„Nie jestem znany”, „Nie mam znanego nazwiska” — to kolejne


mantry powtarzane przez potencjalnych autorów. Samo to, że ktoś ma znane nazwisko, nie czyni z niego dobrego pisarza. Robi to natomiast sposób pisania i wiedza, którą przekazuje. Nie potrzeba mieć znanego nazwiska, żeby dobrze sprzedać książkę. Owszem, to pomaga, ale to nie znaczy, że mniej znani autorzy powinni zaprzestać pisania.


Jeśli książkę napisałby prezydent Polski, pewnie więcej osób by ją kupiło. Ale nie zniechęcaj się, bo to właśnie publikacja sprawi, że będziesz bardziej znany. Każda kolejna książka będzie zapoznawała czytelników z Twoją osobą. Im bardziej dasz się im poznać, tym chętniej będą kupować Twoje kolejne utwory. Brak znanego nazwiska to nie jest żadna przeszkoda. Gdy ja zaczynałem pisać, też nikt mnie nie znał. Dzisiaj natomiast dostaję od czytelników listy z podziękowaniami.


To miłe, gdy jest odzew od odbiorców, że praca, którą wykonuję, przynosi pożytek i realne korzyści. Dlatego nawet jeśli jesteś na początku drogi, to pamiętaj, że znane nazwisko jest jednym z elementów sukcesu. Swoją pisarską karierę możesz spokojnie zaczynać, nawet jeśli znają Cię tylko ludzie z Twojego najbliższego otoczenia.